اولین آب معدنی ایرانی با استاندارد بین المللی

به نقل از دنیای اقتصاد:

هداف و ماموریت مدیرعامل فرانسوی شرکت آبهای معدنی دماوند
خط تولید جدید ( فناوری ۲۰۰۷) ساخت شرکت کرونس آلمان در شرکت آبهای معدنی دماوند با ظرفیت ۳۶ هزار بطر در ساعت برای اولین بار در ایران و خاورمیانه راه اندازی شده است
روند رو به رشد و توسعه بازار محصولات آبهای معدنی دماوند به عنوان نخستین تولیدکننده آب بسته بندی شده در ایران از مرزهای کشور هم گذشت.
این تحول و افزایش تقاضاها در بازار ایران و خارج موجب شد در شروع سال جهاد اقتصادی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال جهش اقتصادی است، تمامی توان تولیدی شرکت آبهای معدنی دماوند هم مانند سایر واحدهای تولیدی کشور، متمرکز بر توسعه بازارهای داخلی و اهداف صادراتی گردد. اهتمام به تولید بیشتر، حفظ و توسعه و ارتقاء کیفی محصولات و قیمت های رقابتی این شرکت از دید کارشناسان و متولیان صنعت و معدن استان تهران با نمره مثبت ارزیابی شد و به همین دلایل لوح سپاس سال ۱۳۹۰ به این واحد مهم و قدیمی صنایع کشور و استان تهران اعطاء شد.
همچنین شرکت آب معدنی دماوند مفتخر به دریافت تندیس طلایی کیفیت در نخستین همایش استاندارد و صنعت غذا در سال ۱۳۹۰ گردیده است.

سوابق شرکت آبهای معدنی دماوند نشان می‌دهد، یک شرکت اروپایی در سال ۱۳۵۲ پس از بررسی چشمه‌های آب معدنی ایران چشمه اعلاء در کوهپایه دماوند را با توجه به خصوصیات مناسب آن تائید و برای اولین بار در ایران کارخانه بسته‌بندی آب احداث کرد.در سال ۱۳۵۶ محصولات به مرحله تولید رسید و با نام تجاری «‌چشمه» در ظروف PVC و در حجم های ۲۰ لیتری و ۴ لیتری و ۵/۱ لیتری روانه بازار شد.در سال ۱۳۷۷ ۷۰درصد سهام این شرکت را شرکت اروپایی دیگری خریداری کرد و با انتقال تجارب آن شرکت و به کارگیری فناوری‌های جدید توسعه بازار مصرف در ایران آغاز و افزایش شهرت و میزان تولید محصول با برند تجاری( دماوند) عملیاتی شد.این شرکت اروپایی در سال ۱۳۸۲ تمام سهام خود را به شرکت دنون فرانسه بزرگ ترین و معتبرترین تولیدکننده آب بطری شده و دیگر محصولات غذایی جهان واگذار کرد. این شرکت هم با توجه به توان علمی و امکانات تحقیقاتی و همچنین ۱۵۰ شرکت زیر مجموعه فعال در سراسر دنیا به کمک دانش علمی خود باعث ارتقاء هرچه بیشتر کیفیت محصولات شرکت دماوند شد.در سال ۱۳۸۶ و پس از مطالعات گسترده بازار مصرف ایران و افزایش تقاضا و نیز با هدف صادرات هرچه بیشتر، شرکت دماوند اقدام به خرید و نصب خط تولیدی جدید (فناوری ۲۰۰۷) ساخت کرونس آلمان کرد. این خط تولید با ظرفیت ۳۶ هزار بطر در ساعت برای اولین بار در ایران و خاورمیانه راه اندازی شده است.شرکت آبهای معدنی دماوند برای نیل به اهداف کلان خود موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰ ( ایمنی مواد غذایی) و ایزو ۱۴۰۰۱ ( محیط زیست) و ایزو ۹۰۰۱ ( مدیریت کیفیت) شده است.

قابل ذکر است مدیرعامل شرکت آبهای معدنی دماوند «ونسان لارنو» اهل کشور فرانسه است و بیش از ۲۳ سال تجربه کاری در صنعت توسعه کالاهای مصرفی دارد و از سال ۲۰۰۱ در بخش آبهای معدنی با شرکت دنون همکاری داشته است. او پیش از این مسئول صادرات اویان و ولویک، دو آب معدنی طبیعی فرانسوی شرکت دنون بوده است.

لارنو می گوید: دماوند یکی از برجسته ترین آبهای معدنی طبیعی است چراکه منشاء پاک و منحصر به فردی دارد و به همین علت املاح موجود در آن متعادل است. مطمئنم که آب معدنی طبیعی در ایران و به ویژه آب معدنی طبیعی دماوند آینده بسیار خوبی دارند. ماموریت لارنو این است که آب معدنی دماوند را به همان استانداردهایی برساند که تمام محصولات و مارک‌های شرکت دنون در سراسر جهان دارند؛ به عبارت دیگر، پرورش و توسعه میراث فوق العاده آب معدنی دماوند بالابردن کیفیت هرچه بیشتر آن برای رضایت کامل مصرف کنندگان و ارائه محصولی کاملا ایرانی مطابق استانداردهای کیفیت بین المللی از اهداف او می باشد.

دنون شرکتی پیشرو در صنعت غذایی است که محصولات لبنی تازه، آب ، غذای کودک و غذای مکمل برای بیماران تولید می‌کند. بهداشت و تغذیه دو کلید مهم راهبرد دنون است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا جواب معادله را با اعداد انگلیسی وارد نمایید: *

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: